Řím – tisíc chutí věčného města

Colosseum, Rome, ItalyTěžko říct, co vám ve věčném městě nejvíce vyrazí dech – okázalost Vatikánu, nadčasovost Fóra Romana, tisíce koček v Koloseu, pokus o přechod přes větší křižovatku nebo účet za vaše café latte.

Nejznámější římská Fontána di Trevi, ozdobená dokonale opracovanými sochy, představujícími hojnost a zdraví, připomíná symboliku antické kalokagathie, nad nimi se nacházející 4 roční období přinášející další dary. Město je požehnané dostatkem vody a tak se nemusíte bát, že byste trpěli žízní. Pitní fontánky najdete všude. Historie Říma je ohromující – zachované památky, na které natrefíte na každém kroku, vás o tom budou přesvědčovat každou minutu.

Vatikán – stát ve městě. Nejdůležitější centrum politiky a náboženství, která v tamních archivech ukrývá obrovské bohatství a mnoho tajemství.

Sixtinská kaple – nádherná kaple se světoznámými renesančními freskami je už 450 let dějištěm konklávi, tedy volby papeže, kterou ohlašuje bílý dým stoupající z komína. Světoznámá stropní freska od Michelangela zobrazuje historii stvoření.

Koloseum – zřícenina starověkého stadionu, v jehož prachu zemřelo pro potěšení rozmazlených Římanů, mnoho udatných gladiátorů. Dnes jejich osudy připomínají herci před vstupem do areálu.

Užijte si dovolenou naplno – dovolená 21 století, vyberte si:

 

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..