Ekvádor – tajemný a exotický

331646_5348Ekvádor je nejmenším andským státem a radí se k nejdemokratičtějším a politicky nejstabilnějším krajinám Jižní Ameriky. V posledních letech začíná být zajímavou turistickou destinací. V relativně malé vzdálenosti od pěkného koloniálního hlavního města Quita se rozprostírají pohoří, mezi které patří i nejvyšší aktivní vulkán na světě. Navíc zde najdete exotickou džungli, kilometre písečných pláží, mohutné řeky i pestrobarevné indiánské trhy.

Celým Ekvádorem od severu na jih procházejí Andy. Samotné hlavní město se rozprostírá v nadmořské výšce kolem 2800 metrů a leží v kotlině.

Cuenca – je třetí největší město Ekvádoru. Rozprostírá se ve výšce 2549 metrů a celý rok se tady teplota pohybuje mezi 16 až 20 stupni Celsia. Ekvádorci ho považují za svoje nejkrásnější město. Je známé výrobou keramiky, panamských klobouků, zlatých a stříbrných šperků. Zároveň je to ekonomické centrum a kolébka intelektuálů, herců, spisovatelů, básníků a filozofů. Při prohlídce města si nenechte ujít návštěvu Staré katedrály, kterou začali stavět v roce 1557, při zakládání města. Neogotická Nová katedrála pochází z roku 1880. Je 42,5 metrů široká a 105 metrů dlouhá. Tyhle rozměry z ní udělali největší katedrálu Latinské Ameriky. Postavená je z alabastru a mramoru.

Užijte si dovolenou naplno – dovolená 21 století, vyberte si:

Ekvádor je krajinou, kde si každý přijde na své. Můžete tady zažít dobrodružství v nádherné přírodě, projít se historií nebo si odpočinout na pobřeží Tichého oceánu. Je to exotický kousek Země zahalený tajemstvím a nabízí neobyčejný pohled do duše Latinské Ameriky.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..