Dolní Rakousko – už jste tam byli na kole?

ciklotrasy_rakouskoDolní Rakousko. Máme ho na skok, hned za hranicemi. Chodíme tam na výlety, poznáváme kulturní památky, navštěvujeme galerie, divadla či koncerty. Obyvatelé Rakouska rádi procházejí po své krajině na dvou kolech. „Radwege“, cyklotrasy Dolního Rakouska, připomínají pavučinu. Ze severu na jih a ze západu na východ vedou stovky kilometrů udržovaných cestiček, na kterých jezdí cyklisti všech věkových kategorií.

Velice oblíbená je Donauradweg, dunajská cyklostezka, která vede krajem Nibelungů a údolím Wachau. V obci Willendorf se dotknete zvětšené kopie pravěké Venuše, v Pochlarne můžete odivovat malby slavného expresionistu Oskara Kokoschky, a pokud vás zajímá historie rodu Habsburků, navštivte místo posledního odpočinku následníka trónu Františka Ferdinanda a jeho manželky Žofie. Všudypřítomné servisy zabezpečují bezpečný chod cyklistů. Mosty a přívozy umožňují libovolně procházet přes Dunaj.

Málokterý kraj se může pyšnit tolika drobnými památky jako Dolní Rakousko. Na jeho území jsou tisíce křížů, svatých soch, mariánských sloupů, kaplí. Spolu s hrady, zámky a kláštery vytvářejí obraz kulturní krajiny. Co však člověka nejvíce překvapí, jsou velké plochy udržovaných vinic. Dolnorakouské Weinstrassen, vinné cesty, nabízejí po celý rok hodně zábavy v podobě vinných festivalů, ochutnávek mladých či starých vín nebo návštěv starobylých vinoték.

Užijte si dovolenou naplno – dovolená 21 století, vyberte si:

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..