Benátky – dobrodružství na gondole

783159_35573361Centrum města obývají, nebo spíše okupují turisti a holuby. Na Náměstí svatého Marka žijí pravděpodobně nerozmazlenější holubi na světě. Přitom je pro památky, přítomnost tisíců těchto opeřenců, hotovou přírodní katastrofou.Městu na vodě, které bylo kdysi samostatnou republikou s honosným názvem Republica Serenissima čili Nejjasnější republika a ovládalo námořní obchod v celém Středomoří, vládnou gondoly. Romantický zpěv silných chlapů v námořnických tričkách s elegantními slaměnými klobouky s červenou stuhou přitahuje tisícky zájemců. Příležitost políbit svoji lásku na Grand Canal pod Mostem vzdechů si nechá ujít málokdo. Stát se členem cechu gondoliérů není vůbec jednoduché. Povolání se dětí z otce na syna spolu s gondolou.

Když se však voda dostane do centra města a zaplaví Náměstí svatého Marka, je lepší mít po ruce holínky. Radnice je ale na pravidelné záplavy připravená a všude staví pontonové lávky. Takže návštěva Dóžecího paláce, Baziliky sv. Marka či Hodinové větě návštěvníkům neujde, ani když je na náměstí vody po kolena.

Umělce i příznivce kinematografie láká každoročně benátský filmový festival. Praví Benátčané však považují za jistý druh umění i pozorování obrazů ze života na ulici. Ze svých oken dokážou sledovat život celé hodiny.

Užijte si dovolenou naplno – dovolená 21 století, vyberte si:

 

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..