Amsterdam – ve svobodném duchu

1378784_98810320Amsterdam je často považovaný za jedno z nejbarevnějších míst světa. A plným právem. Kde jinde najdete tolik památek, slavných muzeí, útulných hospod, příjemných obchodů a květinových trhů?

Město je důmyslnou směsí starého a nového: pouličních výstav umění radikálních squatterů, které visí na okapech ze 17. století, velice silné pivo vařené mnichy, které se podává ve velkých kavárnách ze skla a ocele. Nejvýznamnější holandské město je velkým lákadlem především pro mladé. Chodí si sem užívat, bavit se a zkoušet nepoznané. No pozornosti si zaslouží i historická část a síť vodních kanálů, které obepínají centrum města. Každý Amsterdam má svoje druhé já – je jím kolo. Mnohé jsou kousky umění, a ačkoli na první pohled vypadají ošuměle, ve skutečnosti jsou to poměrně drahé

stroje, které svoje kvality ukrývají pod staromódním dizajnem. Nejdůležitější součástí kola je kvalitní zámek. Mnohokrát je do důmyslné zařízení podobné autoalarmu a jeho cena obvykle převyšuje hodnotu kola.

Amsterdam je městem svobody, v kterém těžce rozeznáte turistu od domácího. Všichni jsou free, přístupní novým myšlenkám a tak trochu blázniví. Na druhé straně si vždy najdou čas na rodinu. Volné chvíle totiž tráví v kruhu nejbližších. Společné večeře a nedělní obědy jsou absolutní samozřejmostí. Zároveň mají velký vztah k umění. V Amsterdamu se uživí specializované obchody s dřevěnými výrobky či obchodníky se sárí, které jsou holandskou vzpomínkou na asijské kolonie. Obyvatelé města milují bleší trhy, na kterých se s oblibou přehrabují v knížkách nebo obrazech, aby je potom mohli vytavovat ve svých oknech bez záclon.

Náš tip:

* Půjčete si kolo a spojte prohlídku města se sportem.

* Nechte se okouzlit leskem nejkrásnějších a nejdražších kamenů na světě v jedné z mnoha brusíren.

* Navštivte květinový trh – Holandsko je světoznámým pěstitelem tulipánů. Procházejte se pomezi nejkrásnější tulipány na světě.

Užijte si dovolenou naplno – dovolená 21 století, vyberte si:

 

 

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..